Jakie środki czystości do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków to trwałe i tanie w użytkowaniu rozwiązanie gospodarki ściekowej przy indywidualnym gospodarstwie domowym. Aby jednak bezproblemowo cieszyć się dobrodziejstwem przydomowych oczyszczalni ścieków ważna jest prawidłowa eksploatacja urządzenia. Każdy użytkownik przydomowej oczyszczalni powinien dokładnie zapoznać się z instrukcją eksploatacji. Bardzo istotny jest prawidłowy wybór osadu nadmiernego, okresowe przeglądy urządzeń zgodnie z instrukcją użytkowania czy stosowanie biopreparatów jeżeli producent tak zaleca. Niemniej ważne jest zwracanie uwagi co trafia do przydomowej oczyszczalni ścieków. Chodzi tu przede wszystkim o ilość i jakość stosowanych środków czystości.
Jakie środki czystości do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Co nie powinno dostać się do przydomowej oczyszczalni?
Należy pamiętać, że przydomowa oczyszczalnia ścieków jest urządzeniem przeznaczonym do oczyszczania ścieków bytowych. Dlatego nie powinny do niej trafiać:
- substancje nie rozkładalne biologicznie np. tekstylia, folie, opakowania, drewno i tym podobne
- resztki pokarmowe i obierki z warzyw i owoców
- popłuczyny z filtrów do zmiękczaczy wody i kondensaty z pieców centralnego ogrzewania
- ścieki pochodzenia zwierzęcego
- smary, oleje, substancje o charakterze przemysłowym np. rozpuszczalniki o, farby, lakiery, kwasy
- duża ilość wody z basenu
- środki piorące zawierające detergenty
-silnie żrące, chemiczne środki do udrażniania syfonów rur.

Jakie środki czystości stosować w łazience posiadając przydomową oczyszczalnię ścieków?
Stosowanie żeli WC w łazience nie podlega wątpliwości. Tradycyjne środki na bazie podchlorynu sodu stosowane w dużych ilościach mogą osłabić osad czynny odpowiedzialny za rozkład zanieczyszczeń w przydomowej oczyszczalni ścieków. Obecnie na rynku dostępnych szereg produktów zastępujących środki na bazie chloru przyjaznych dla przydomowych oczyszczalni ścieków. Ekologiczne żele do WC są biodegradowalne i przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Biodegradowalne środki do WC pełnią taką samą funkcję ja tradycyjne. Oprócz tego że czyszczą to ponadto zapobiegają osadzaniu się kamienia oraz usuwają nieprzyjemne zapachy. Silnie dezynfekujące środki na bazie chloru powinno stosować się w wyjątkowych sytuacjach, najlepiej rozcieńczone, aby nie zaszkodziły mikroorganizmom obecnym w oczyszczalni.

Jakie środki czystości stosować w kuchni posiadając przydomową oczyszczalnię ścieków?
Posiadając przydomową oczyszczalnię ścieków zamiast chemicznych środków czystości najlepiej używać jest biozamienników. Na rynku dostępnych jest szereg biodegradowalnych produktów typu tabletki do zmywarki, płyny do naczyń czy pianki i sodowe środki do czyszczenia kuchni. Są one nieco słabsze od środków chemicznych, dlatego jeżeli zajdzie potrzeba do zastosowania tradycyjnego detergentu należy pamiętać o rozcieńczeniu.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków do procesów rozkładu zanieczyszczeń obecnych w ściekach używają siłę natury w postaci mikroorganizmów głównie bakterii. W związku z tym silne środki chemiczne poprzez negatywny wpływ na bakterie, prowadzący nawet do ich obumierania, będą wpływały na nieprawidłową pracę oczyszczalni. Może objawiać się on brzydkim zapachem pochodzącym z oczyszczalni i pogorszeniem jakości ścieków oczyszczonych.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Bezpłatna wycena Twojej oczyszczalni

Zadzwoń - 788 788 026

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Bład! Twoja wiadomość nie została wysłana.

Wysyłając wiadomość akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wizyta i doradztwo GRATIS! Kompleksowa usługa od samego początku na najwyższym poziomie. Zobacz nasze największe atuty:

20 LAT GWARANCJI

Na wszystkie nasze produkty

12 LAT W POLSCE

Pracujemy na terenie całego kraju

22 LATA W EUROPIE

Współpracujemy na innych rynkach

30000 MONTAŻY

Posiadamy doświadczony zespół specjalistów