Jak obliczyć wydajność przydomowej oczyszczalni ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nowoczesnym rozwiązaniem gospodarki ściekowej dla obiektów, gdzie nie ma zbiorczego systemu sieci kanalizacji sanitarnej. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie pozwalają nie tylko w bezpieczny dla środowiska sposób odprowadzić ścieki, ale również są rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie. Roczny koszt eksploatacji oczyszczalni biologicznej to wydatek rzędu kilkuset złotych. Dla porównania czteroosobowa rodzina posiadająca szambo, musi wydać około 2-3,5 tysięcy rocznie na jego opróżnianie. Należy pamiętać, że podstawą do prawidłowego funkcjonowania przydomowej oczyszczalni i zadowolenia z inwestycji jest prawidłowy dobór urządzenia.
Jak obliczyć wydajność przydomowej oczyszczalni ścieków?

Jak dobrać przydomową oczyszczalnię ścieków?


Prawidłowy dobór oczyszczalni jest podstawą do jej prawidłowego funkcjonowania. Przydomowa oczyszczalnia nie może być przewymiarowania, ani tym bardziej jej dobowa przepustowość nie może być niższa od dziennego zużycia wody. W przypadku obiektów istniejących przydomową oczyszczalnię dobiera się na podstawie zużycia wody oraz liczby mieszkańców. Natomiast przy nowo budowanych domach podstawowym kryterium doboru przydomowej oczyszczalni ścieków jest liczba stałych mieszkańców. Przyjmuje się, że jedna osoba zużywa około 150 l wody na dobę. Przyjmując powyższe założenia przydomowa oczyszczalnia ścieków montowana przy domu, zamieszkałego przez cztery osoby wymaga minimalnej przepustowości 0,6 m3/d.

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczalnię?


Na rynku jest szeroki wybór przydomowych oczyszczalni ścieków. Podstawowe różnice pomiędzy dostępnymi urządzeniami to technologia pracy oraz materiał z jakiego wykonany jest zbiornik. Przydomowe oczyszczalnie pracują w technologii osadu czynnego, złoża biologicznego lub hybrydowej wykorzystujące dwie technologie jednocześnie. Technologia osadu czynnego słynie z wysokiej efektywności oczyszczania ścieków, jej wadą jest wrażliwość na nierównomierny skład i dopływ ścieków. Z kolei złoże biologiczne charakteryzuje się wysoką odpornością na zmienne warunki pracy oraz tymczasowy brak dopływu ścieków (np. okresy urlopowe). Natomiast hybrydowe przydomowe oczyszczalnie ścieków łączące technologię osadu czynnego i złoża biologicznego wyróżniają się wysoką efektywnością oczyszczalnia ścieków i stabilną pracą. Wybierając urządzenie należy pamiętać, że przydomowe oczyszczalnie ścieków są narażone na trudne warunki pracy związane ze zmiennością w dopływie ścieków praktycznie każdego dnia. Dlatego dokonując wyboru przydomowej oczyszczalni warto skorzystać z usług doświadczonej firmy. Firma Triadenis-Pol Sp. z o.o. od ponad 14 lat zajmuje się doradztwem, dostawią i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków NV. Doświadczona i kompetentna kadra służy pomocą na terenie całego kraju. Na terenie Polski znajduje się pond 15 tys. pracujących oczyszczalni NV. Przydomowe oczyszczalnie NV są urządzeniami biologicznymi pracującymi w technologii hybrydowej. Urządzenie NV wyróżnia się prostotą budowy, bezawaryjną pracą oraz prostą obsługą. Jedynym elementem elektrycznym jest dmuchawa. Zbiornik wykonany jest z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym, a więc materiału charakteryzującego się lekką i wytrzymałą konstrukcją. Wysoka jakość oczyszczalni NV potwierdzona jest 20-letnią gwarancją.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Bezpłatna wycena Twojej oczyszczalni

Zadzwoń - 788 788 026

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Bład! Twoja wiadomość nie została wysłana.

Wysyłając wiadomość akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wizyta i doradztwo GRATIS! Kompleksowa usługa od samego początku na najwyższym poziomie. Zobacz nasze największe atuty:

20 LAT GWARANCJI

Na wszystkie nasze produkty

12 LAT W POLSCE

Pracujemy na terenie całego kraju

22 LATA W EUROPIE

Współpracujemy na innych rynkach

30000 MONTAŻY

Posiadamy doświadczony zespół specjalistów