Ile kosztuje wywóz szamba 2020?

Szczelny zbiornik do gromadzenia ścieków jest najstarszą metodą radzenia sobie z produkowanymi odpadami ściekowymi w miejscach gdzie nie ma możliwości przyłączenia się do zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej. Jeszcze do niedawna nikt nie kontrolował losu ścieków, które trafiały do szamba. Znaczna część betonowych szamb była nieszczelna, a ich zawartość trafiała do ziemi zanieczyszczając środowisko. Obecnie takie zachowanie jest niedopuszczalne. Posiadacze szamb są zobowiązani do udokumentowania częstotliwości opróżniania zbiorników. Urzędnicy w każdej chwili mogą zażądać dowodów opróżniania szamba lub posiadania umowy z firmą posiadającą uprawnienia do wywozu szamb. Konieczność korzystania z usług asenizacyjnych znacznie wpłynęła na koszt eksploatacji szamba. Poniżej przedstawiamy ile kosztuje wywóz szamba.
Ile kosztuje wywóz szamba 2020?

Ile kosztuje wywóz szamba 2020?
Odnosząc się do faktu ile kosztował wywóz szamba w 2019 roku na pewno jesteśmy w stanie powiedzieć, że ta kwota wzrosła. Koszt wywozu szamba w 2019 roku wynosił od 100 do nawet 300 złotych za jednorazowy przyjazd. Na chwilę obecną ceny za jednorazowe opróżnianie szamba wzrosły o kilka procent. Decydujący wpływ na koszt eksploatacji szamba ma częstotliwość jego opróżniania. Większość szamb to zbiorniki o pojemności 6 do 10 m3. Zakładając, że szambo ma służyć do odprowadzenia ścieków od czterech mieszkańców, gdzie każdy zużywa około 120-150 litrów wody dziennie, to częstotliwość opróżniania szamba może wynosić nawet dwa do trzech razy na miesiąc. Dlatego szambo mimo, że jest tanie w budowie powoduje duże koszty eksploatacyjne. Roczny koszt eksploatacji szamba to wydatek kilku tysięcy złotych. Nie bez znaczenia jest konieczność stosowania biopreparatów bakteryjno-enzymatycznych upłynniających zawartość szamba oraz eliminujących przykre zapachy.

Wysokie koszty wywozu szamba zdecydowały, że ich posiadacze szukają alternatywnych rozwiązań. Z pomocą przychodzą przydomowe oczyszczalnie ścieków. Mimo, że ich budowa jest znacznie droższa w porównaniu z szambem, to niskie koszty eksploatacji pozwalają na szybki zwrot inwestycji. Przydomowe oczyszczalnie wymagają zazwyczaj wyboru osadu czynnego 1-4 razy na rok. Ponadto biologiczne oczyszczalnie oczyszczają ścieki do wody drugiej klasy czystości, którą można wykorzystać do nawadniania terenów zielonych, ograniczając tym samym zużycie wody pitnej. Decydując się na budowę własnej oczyszczalni warto zwrócić uwagę na częstotliwość opróżniania zbiornika oraz koszty serwisu. Jakościowe urządzenia generują roczny koszt eksploatacyjny wysokości kilkuset złotych. Warunkiem jednak taniej eksploatacji oczyszczalni jest brak awarii. W przydomowych oczyszczalniach ścieków najczęściej awariom ulegają elementy elektryczne. Jakościowym rozwiązaniem jest przydomowa biologiczna oczyszczalnia NV. Urządzenie jako jedyny element elektryczny posiada dmuchawę. Brak sterowników, pomp, elektrozaworów przekłada się to na bezawaryjną pracę oraz niskie koszty eksploatacji. Ponadto oczyszczalnia NV pracuje w innowacyjne hybrydowej technologii, gwarantując wysoką efektywność oraz stabilną pracę. Na przydomową oczyszczalnię NV udzielana jest 20-letnia gwarancja. Na terenie Polski jest ponad 14000 działających przydomowych oczyszczalni NV.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Bezpłatna wycena Twojej oczyszczalni

Zadzwoń - 788 788 026

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Bład! Twoja wiadomość nie została wysłana.

Wysyłając wiadomość akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wizyta i doradztwo GRATIS! Kompleksowa usługa od samego początku na najwyższym poziomie. Zobacz nasze największe atuty:

20 LAT GWARANCJI

Na wszystkie nasze produkty

12 LAT W POLSCE

Pracujemy na terenie całego kraju

22 LATA W EUROPIE

Współpracujemy na innych rynkach

30000 MONTAŻY

Posiadamy doświadczony zespół specjalistów